F.C. Oficial Dulce-RO
Hey! Inca nu faci parte din marea familie Dulce-RO? Atunci ce mai astepti? Inregistreaza si distreaza`te si tu cu noi! Daca deja esti inregistrat , conecteaza`te si descopera minunatul forum! Besos y abrazos , STAFF DULCE-RO!
F.C. Oficial Dulce-RO
Hey! Inca nu faci parte din marea familie Dulce-RO? Atunci ce mai astepti? Inregistreaza si distreaza`te si tu cu noi! Daca deja esti inregistrat , conecteaza`te si descopera minunatul forum! Besos y abrazos , STAFF DULCE-RO!
F.C. Oficial Dulce-RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

F.C. Oficial Dulce-RO


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bine ati venit pe Dulce-RO , un forum plin de distractie unde speram ca te vei distra si tu! Have fun!

 

 Machiazate ca o vedeta!!

In jos 
+2
fuckyeahCC
like a star.
6 participanți
AutorMesaj
like a star.
● pintar el mundo ●
● pintar el mundo ●
like a star.


Numarul mesajelor : 16759
Varsta : 26
Localizare : Pe scaun
Puncte : 17129
Data de inscriere : 12/04/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeMar Ian 05, 2010 10:54 pm

Tutoriale de make-up vedete (disponibil engleza si romana)
Sus In jos
http://twitter.com/its_maddiex
like a star.
● pintar el mundo ●
● pintar el mundo ●
like a star.


Numarul mesajelor : 16759
Varsta : 26
Localizare : Pe scaun
Puncte : 17129
Data de inscriere : 12/04/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeMar Ian 05, 2010 11:06 pm

Machiazate ca o vedeta!! Sfjfk9
1. Spalati-va pe fata cu gelul de curatat favorit si ton, pana cand fundatia este uniforma.
2. Folositi un concealer bun, o nunata mai deschisa decat pielea ta de sub zona ochilor cu font de ten, daca aveti cearcane.
3. Aplicati un fard pe fata dvs., unul mai apropiat de pielea ta.Ca sa fie cat mai natural miley aplica putin fard in obraji, nas ori de cate ori trebuie acoperit.
4. Va trebuie un fard sclipitor auriu, ca sa aplicati pe pleoape.
5. In poza de sus Miley are gene false, daca aveti gene false aplicatile cu un start gros de rimel.
6. Aplicati o linie neagra(cu creionul) pe pleoapa de sus, si apoi aplicati usor linia neagra pe linia de apa.
7.Aplicati un bronzer de 2 ori mai inchis decat culoarea pielii tale, sau un fard de culoarea piersicii.
8.Aproape de finisare, aplicati un gloss roz, ca luciul Nars Lip Gloss in Turkish Delight.





In engleza(original):
1. Wash your face with your favorite cleanser and tone it so that the foundation goes on evenly.

2. Use a good concealer a shade lighter than your skin tone on your under eye area if you have dark circles.

3. Apply some foundation on your face that is closest to your skin tone. Miley has foundation on all over, but to make this look more natural, just apply it to your cheeks, nose, and wherever you think needs to be covered.

4. Get a sparkly gold eye shadow and apply that all over your eyelids.

5. (optional) Apply long, thick fake eyelashes that look like Miley's but be sure to put mascara on them before you place them on your eyelids as well as your top and bottom eyelashes.

6. Apply black eye liner on your top eyelid, and then lightly on the water line.

7. Brush on a Bronzer that is a shade or two darker than your skin tone and/or a Peach colored blush on top of that.

8. Finally to finish this look, use a pink colored lip gloss like Nars Lip Gloss in Turkish Delight.
Sus In jos
http://twitter.com/its_maddiex
fuckyeahCC
● presedinta ●
● presedinta ●
fuckyeahCC


Numarul mesajelor : 20119
Varsta : 26
Puncte : 19805
Data de inscriere : 15/02/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeMier Ian 06, 2010 8:30 am

Foarte interesant:-?
Nu am chiar tot ce`mi trebuie dar o sa incerc.
Sa mai pui
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeMier Ian 06, 2010 11:33 am

mijto
da nush dak imi iese aja..
orikum eo nu prea ma machez da o sa inkerc
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeMier Feb 03, 2010 9:06 am

o sa incerk poosik

ma machiez aproape mereu poosik..

in afara de scoala Machiazate ca o vedeta!! 509943
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
»•MiSs{$oRy}•«
● tal vez despues ●
● tal vez despues ●
»•MiSs{$oRy}•«


Numarul mesajelor : 11656
Varsta : 27
Localizare : In LuMe :))
Puncte : 8043
Data de inscriere : 09/06/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeVin Feb 05, 2010 6:00 pm

pf...
nu mi`a iesit chiar ca acolo
dar nah :)) merge...
mai bine raman la forma mea
de machiat Machiazate ca o vedeta!! 61580
Sus In jos
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeVin Feb 05, 2010 6:12 pm

mie nu`mi iese km trebuie :-j.

pffff...

azi m`am machiat emo Machiazate ca o vedeta!! 509943
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
dElLiaღdEnNy
● quiero poder ●
● quiero poder ●
dElLiaღdEnNy


Numarul mesajelor : 2290
Varsta : 27
Localizare : In lumea mea unde totul e perfect
Puncte : 2333
Data de inscriere : 13/02/2010

Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitimeSam Mai 01, 2010 8:13 pm

place :X pune si ceva lili truscot Machiazate ca o vedeta!! 665518
Sus In jos
Continut sponsorizat





Machiazate ca o vedeta!! Empty
MesajSubiect: Re: Machiazate ca o vedeta!!   Machiazate ca o vedeta!! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Machiazate ca o vedeta!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
F.C. Oficial Dulce-RO :: Cafenea :: [Moda] Moda-
Mergi direct la: