F.C. Oficial Dulce-RO
Hey! Inca nu faci parte din marea familie Dulce-RO? Atunci ce mai astepti? Inregistreaza si distreaza`te si tu cu noi! Daca deja esti inregistrat , conecteaza`te si descopera minunatul forum! Besos y abrazos , STAFF DULCE-RO!
F.C. Oficial Dulce-RO
Hey! Inca nu faci parte din marea familie Dulce-RO? Atunci ce mai astepti? Inregistreaza si distreaza`te si tu cu noi! Daca deja esti inregistrat , conecteaza`te si descopera minunatul forum! Besos y abrazos , STAFF DULCE-RO!
F.C. Oficial Dulce-RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

F.C. Oficial Dulce-RO


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bine ati venit pe Dulce-RO , un forum plin de distractie unde speram ca te vei distra si tu! Have fun!

 

 Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeJoi Sept 30, 2010 7:13 pm

A slabi nu insemna neaparat ca esti mai fericit sau ca te simti mai bine,ori ca esti mai frumos....sau depinde de caz.Tot ce o sa scriu aici va spun din experienta personala.
Cand iei hotarea de a slabi trebuie sa te gandesti bine inainte,odata inceput procesul de slabire e greu sa dai inapoi.
Nu mancati niciodata sub 1000 kcal.Eu am facut prostia asta si acum nu-mi mai vine menstruatia...bine eu mi-am revenit dar o sa mai dureze ceva pana imi va mai veni.
Si cel mai important,uneori,cand slabesti,observi ca nu esti fericit....suna aiurea dar...
Ce rost are sa fi slab daca nu poti sa te bucuri de momente f frum ex.sarbatori,etc
..pt ca nu mananci ce vrei...
Persoanele care tin la tine te iubesc asa cum esti tu in interior.

Si inca ceva...
am slabit 12 kg...enorm...insa sunt tot aceiasi persoana de pana acum si nu pot sa spun ca s-a schimbat ceva... Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 731377
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 7:23 am

Esti nebuna, ce sa zic.:))
12 KG, WOW!=]
Ah, ce naspa mah.
Mda, problema cu menstruatie, ce sa zic.
Nici mie nu mi-a venit de o gramada de zile:|
Mai mult de o luna:|
Si nu stiu ce sa zic=]
In acelasi timp am si slabit.
No idea.
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 11:49 am

asa si mie
treb sa imi vina in jur de 24 august....
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 12:05 pm

Si de atunci nu ti-a mai venit?!
OMG!Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 731377
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 3:30 pm

da...
bine...nu cred ca e asa grav..o colega mi-a zis ca nici ei nu i-a mai venit 3 luni. Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 61580
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
.Just a dream:x.
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
.Just a dream:x.


Numarul mesajelor : 106677
Varsta : 27
Localizare : Acolo unde trebuie:x
Puncte : 103660
Data de inscriere : 28/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 4:09 pm

pe mn kair ma face nefericita ..sa ma oblig pe mine insami sa skabesk
am 14 ani ani si 57 de km
si eu vreau sa slabesk..dar o data ce nu poti face acest lucru
nu poti sa inceteezi.de a manca dulicuri,paine,mancare grea,sau sa mananci euri..[chipsuri.. ]
sau sa nu mananci inrre mese..saiu nu mult pe zii
dar e greu..sa te poti abtine..sa mananci ceea ce iti place cu adevarat..si ceea ce ti palce nu poti sa renunti la ele
eu in 4 sau 3 ani am pus 3 km :)
si pur si simplu..am incercat sa nu mananc mult.. si sa fac ex.. la bicicleta
am facut dar.. :) numi place
si eu cum sunt obisnuita sa mananc in fata televizorului si nu e bun ..dar totusi.incerc..dar nu pot sa ma abtin
si sa stai..sa te uiti ce mananci..te face nefercitit
cum zicea..k la sarbatori..e groaznik
dar am incetat sa incerc sa slabesk:)
pana la urma..aduce nefericire.
si in elg cu mestruatia
doar o luna nu mai venit..dar in ultimul timp ma durea foarte mult burta.
si luan asta paote imi vine eu jtiu:)
si 12 km..e foarte mult..
:)
numi imaginmez sa slabesk..eu atata
nu a smai fi aceeasi.. fiecare e aja cum vrea..in felul lui:)
si problme de slabire.. pentur unii e ceva kare vor neaparat..
dar sa slabesti. necesita,sa mananci foarte putzin. si sa faci mult sport.
dar k sa mananci putin pe zi.. te simti rau:)
dar asta depinde de coprul fiecaruia..
eu una nu ma mai enerveaza acest fapt.
eu pt k sunt inalta.nu se vede . k sunt grasa:)
pana la urma trebuie sa ne obisnuim..k sa stai sa slabesti.. mult iti trebuie mult..si in plus nu e bine sa ajungi sa slabesti pana ajungi k un bat :)]
Sus In jos
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 5:18 pm

Bah siis =]
Se zice `kg`Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 509943
Nu km Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 509943
E ca si cand ai avea 57 de kilometrii Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 509943
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 5:59 pm

.$olamente mya:x. a scris:
pe mn kair ma face nefericita ..sa ma oblig pe mine insami sa skabesk
am 14 ani ani si 57 de km
si eu vreau sa slabesk..dar o data ce nu poti face acest lucru
nu poti sa inceteezi.de a manca dulicuri,paine,mancare grea,sau sa mananci euri..[chipsuri.. ]
sau sa nu mananci inrre mese..saiu nu mult pe zii
dar e greu..sa te poti abtine..sa mananci ceea ce iti place cu adevarat..si ceea ce ti palce nu poti sa renunti la ele
eu in 4 sau 3 ani am pus 3 km :)
si pur si simplu..am incercat sa nu mananc mult.. si sa fac ex.. la bicicleta
am facut dar.. :) numi place
si eu cum sunt obisnuita sa mananc in fata televizorului si nu e bun ..dar totusi.incerc..dar nu pot sa ma abtin
si sa stai..sa te uiti ce mananci..te face nefercitit
cum zicea..k la sarbatori..e groaznik
dar am incetat sa incerc sa slabesk:)
pana la urma..aduce nefericire.
si in elg cu mestruatia
doar o luna nu mai venit..dar in ultimul timp ma durea foarte mult burta.
si luan asta paote imi vine eu jtiu:)
si 12 km..e foarte mult..
:)
numi imaginmez sa slabesk..eu atata
nu a smai fi aceeasi.. fiecare e aja cum vrea..in felul lui:)
si problme de slabire.. pentur unii e ceva kare vor neaparat..
dar sa slabesti. necesita,sa mananci foarte putzin. si sa faci mult sport.
dar k sa mananci putin pe zi.. te simti rau:)
dar asta depinde de coprul fiecaruia..
eu una nu ma mai enerveaza acest fapt.
eu pt k sunt inalta.nu se vede . k sunt grasa:)
pana la urma trebuie sa ne obisnuim..k sa stai sa slabesti.. mult iti trebuie mult..si in plus nu e bine sa ajungi sa slabesti pana ajungi k un bat :)]

eu stiu cel mai bine cum e sa te abtii.
Sa ii vezi pe ai tai ca mananca niste mici sau carnaciori si tu sa nu mananci...

Daca vrei sa slabesti..-desii eu iti spun ca nu ai nevoie-slabeste facand sport....si nu mai manca seara...in rest manaca Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 670722

Eu cand am inceput eram sigura ca nu o sa ajung aici....la inceput mancam cat de cat normal..apoi am inceput sa scad si sa scad pana la 300 kcal pe zi.....daca o mai tineam asa acu eram pe patu de spital sau moarta.
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
AndraEm
● empezar desde cero ●
● empezar desde cero ●



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 29
Puncte : 3
Data de inscriere : 20/01/2011

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 7:38 pm

Mi s-a parut interesant ce ati spus si va dau dreptate, am sa va spun povestea mea.
Da totul a inceput intr-o zi cand m-am uitat in oglinda si nu mi-a placut ce vad. Ce e de facut? Sa slabesc. Am urmat diete, sport mult pana cand am inceput sa devin dependenta de exercitiile fizice suprasolicitante si renuntam usor ,usor la mancare. Mancam pepene , mere( se intampla vara) si pierdeam din kg , ma cantaream zilnic si imi cantaream nr de kalorii pe care doream sa le consum.
Intr-o zi cand am avut sedinta foto la o piscina m-am epuizat de tot, iar seara cand am ajuns acasa mi s-a facut rau si am avut o stare de lesin. Mama s-a alarmat si m-a dus la urgente la spital unde doctorul mi-a spus ca vrea sa ma interneze si sa imi faca un set de analize, plus niste perfuzii fiind foarte deshidratata.M-am sperit si i-am promis mamei si doctorul ca ma voi hranii dar sa imi dea drumul.
Mi-au dat drumul dar nu a fost asa, dependenta era din ce in ce mai mare. Aveam 1.60 si doar 39 de kilograme. Mama m-a dus la medicul de familie care mi-a dat un diagnostic care m-a marcat. Anorexie nervoasa . Va spun drept , tot ce se intampla cu mine ducea doar la anorexie.
Obsesia pentru kalorii,sport, caderea parului, pielea aspra, lipsa menstruatie mai multe luni si cel mai grav pierderea brusca de kilograme ...
Am luat multe vitamine, am avut o perioada in care eram nefericita, nu doream sa comunic cu nimeni.Usor , usor am inceput sa mananc si sa imi revin si am spus ca daca este sa ma ingras voi face sport si voi manca sanatos, dar nu voi incepe obiceiurile care sa ma duca catre dependenta si un drum gresit. M-am oprit la timp, a fost devreme si multumesc ca am avut sansa asta. Este o lectie de viata!
Sus In jos
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeSam Ian 22, 2011 7:28 pm

AndraEm a scris:
Mi s-a parut interesant ce ati spus si va dau dreptate, am sa va spun povestea mea.
Da totul a inceput intr-o zi cand m-am uitat in oglinda si nu mi-a placut ce vad. Ce e de facut? Sa slabesc. Am urmat diete, sport mult pana cand am inceput sa devin dependenta de exercitiile fizice suprasolicitante si renuntam usor ,usor la mancare. Mancam pepene , mere( se intampla vara) si pierdeam din kg , ma cantaream zilnic si imi cantaream nr de kalorii pe care doream sa le consum.
Intr-o zi cand am avut sedinta foto la o piscina m-am epuizat de tot, iar seara cand am ajuns acasa mi s-a facut rau si am avut o stare de lesin. Mama s-a alarmat si m-a dus la urgente la spital unde doctorul mi-a spus ca vrea sa ma interneze si sa imi faca un set de analize, plus niste perfuzii fiind foarte deshidratata.M-am sperit si i-am promis mamei si doctorul ca ma voi hranii dar sa imi dea drumul.
Mi-au dat drumul dar nu a fost asa, dependenta era din ce in ce mai mare. Aveam 1.60 si doar 39 de kilograme. Mama m-a dus la medicul de familie care mi-a dat un diagnostic care m-a marcat. Anorexie nervoasa . Va spun drept , tot ce se intampla cu mine ducea doar la anorexie.
Obsesia pentru kalorii,sport, caderea parului, pielea aspra, lipsa menstruatie mai multe luni si cel mai grav pierderea brusca de kilograme ...
Am luat multe vitamine, am avut o perioada in care eram nefericita, nu doream sa comunic cu nimeni.Usor , usor am inceput sa mananc si sa imi revin si am spus ca daca este sa ma ingras voi face sport si voi manca sanatos, dar nu voi incepe obiceiurile care sa ma duca catre dependenta si un drum gresit. M-am oprit la timp, a fost devreme si multumesc ca am avut sansa asta. Este o lectie de viata!
Ce pot spune este: WOW.
Am ramas socata, sincer.
Am citit tot tot tot. [De obicei citesc cateva chestii. 8-| ]
Acum m-a impresionat mult ce ai scris.
Pff.. sper ca acum totul este in regula Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! 529398
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
AndraEm
● empezar desde cero ●
● empezar desde cero ●



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 29
Puncte : 3
Data de inscriere : 20/01/2011

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeSam Ian 22, 2011 7:34 pm

Acum e bine...ce pot sa spun fetelor, trebuie sa ne acceptam asa cum suntem pentru ca nimeni nu e perfect si trebuie sa gandim ca nu numai fizicul conteaza..din contra el se duce in timp si raman calitatile unei persoane pe care trebuie sa le evidentiem cat mai mult. Si cel mai important, cine ne iubeste cu adevarat ne va iubii neconditionat indiferent ca suntem slabe, grase .
Sus In jos
× веℓιевея đε cοяаzοη ×
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
× веℓιевея đε cοяаzοη ×


Numarul mesajelor : 20289
Varsta : 26
Localizare : Oriunde cu Vane. ;;]
Puncte : 20351
Data de inscriere : 20/10/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeDum Ian 23, 2011 5:35 pm

AndraEm a scris:
Acum e bine...ce pot sa spun fetelor, trebuie sa ne acceptam asa cum suntem pentru ca nimeni nu e perfect si trebuie sa gandim ca nu numai fizicul conteaza..din contra el se duce in timp si raman calitatile unei persoane pe care trebuie sa le evidentiem cat mai mult. Si cel mai important, cine ne iubeste cu adevarat ne va iubii neconditionat indiferent ca suntem slabe, grase .
De acord. :)
Sus In jos
http://www.annie-nuestra-bebe.forumz.ro
luxury
● vicepresidenta ●
● vicepresidenta ●
luxury


Numarul mesajelor : 24801
Varsta : 27
Localizare : undeva in USA...cu JB
Puncte : 22078
Data de inscriere : 07/02/2009

Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitimeDum Ian 30, 2011 9:03 am

× веℓιевея đε cοяаzοη × a scris:
AndraEm a scris:
Acum e bine...ce pot sa spun fetelor, trebuie sa ne acceptam asa cum suntem pentru ca nimeni nu e perfect si trebuie sa gandim ca nu numai fizicul conteaza..din contra el se duce in timp si raman calitatile unei persoane pe care trebuie sa le evidentiem cat mai mult. Si cel mai important, cine ne iubeste cu adevarat ne va iubii neconditionat indiferent ca suntem slabe, grase .
De acord. :)

si eu
trebuie sa ne gandim ca e mai bine sa slabim 2 kg pe luna dar sanatos decat 10 si sa te infometezi,ca daca faci asa o sa iti para rau,ca nu o sa mai ai sansa niciodata sa slabesti...sper ca ati inteles unde am vrut sa ajung...adik daca doamne fereste mori nu poti sa mai faci nimic.
asa ai tot timpu din lume sa slabesti...asta daca vrei tu....
Sus In jos
https://dulce-ro.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! Empty
MesajSubiect: Re: Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!   Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Slabitul nu inseamna fericire de fiecare data!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
F.C. Oficial Dulce-RO :: Cafenea :: Dieta si Sanatate-
Mergi direct la: